خوش آمدید

آزمون تلک آلمانی (TELC) سال 1397

آزمون TELC برای اولین بار توسط سازمان سنجش کشور در سطح A2 جهت تعیین سطح زبان آلمانی برگزار می شود.

مدرک اخذ شده از این آزمون را موسسه تلک Telc و دانشگاه FHM صادر خواهند کرد که به عنوان دانش پایه برای اخذ پذیرش و ادامه تحصیل و کار در دانشگاه های آلمان کاربرد دارد.
دوره PSP برای پنج گروه ویژه تحصیلی می باشد و به راحتی می توانید از این شرایط برای ادامه تحصیل  در خارج از کشور استفاده نمایید.
 
Picture


به گزارش خبرگزاری مهر، با توجه به هماهنگی‌های بعمل آمده مقرر شد برای اولین بار در جمهوری اسلامی ایران آزمون تلک (TELC) که یک آزمون تعیین سطح به زبان آلمانی بوده و در کشور آلمان، سراسر اروپا و جهان نیز برگزار می شود، توسط سازمان سنجش آموزش کشور و در سطح A۲ برگزار شود.
 
مدرک و گواهی حاوی نتیجه آزمون، توسط موسسه تلک و دانشگاه  FHM در آلمان صادر خواهد شد که این گواهی به عنوان دانش پایه برای اخذ پذیرش و ادامه تحصیل و کار در دانشگاه های آلمانی زبان اروپا به خصوص برای دوره های پیش آمادگی PSP برای پنج گروه هدف کاربرد دارد. 
 
مدرک آزمون تلک (TELC) معادل مدرک آزمون گوته و مورد تایید سفارت آلمان در تهران (ویزا) و برای پذیرش و ادامه تحصیل در دانشگاه های آلمانی زبان سراسر اروپا کاربرد دارد، علاوه برآن مورد قبول همه شرکت ها و مراکز دولتی جهت پذیرش کار و مهاجرت است.
 
دوره PSP یک دوره پیش آمادگی شامل ٦٥ درصد زبان آلمانی تخصصی و ٣٥ درصد موضوعات فرهنگی و تخصصی ادغام در محیط کاری و فرهنگی آلمان برای پنج گروه هدف است.
 

پنج گروه هدف آزمون تلک (TELC):
 
۱- دیپلمه هایی که قصد معادل سازی مدرک دیپلم ایرانی خود به دیپلم آلمانی برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی در همه دانشگاه های آلمانی را دارند، که خود سه گرایش دارد:
 • دیپلمه هایی که می خواهند در رشته های مهندسی ادامه تحصیل دهند، (PSP technic)
   
 • دیپلمه هایی که می خواهند رشته های علوم انسانی بخوانند، ( PSP business)
   
 • دیپلمه هایی که قصد ادامه تحصیل در رشته های علوم پزشکی را دارند، ( PSP medicine)
 
۲- افرادی که با مدرک کارشناسی می خواهند وارد کارشناسی ارشد شوند، (در رشته دلخواه)
 
٣- افرادی که با مدرک کارشناسی ارشد می خواهند وارد دوره دکتری به زبان آلمانی شوند
 
٤- پزشکان و یا افرادی که با مدرک دکتری قصد ادامه تحصیل و اخذ تخصص یا اینکه برای اقدام برای یافتن کار در بیمارستان و غیره دارند که علاوه بر دوره PSP تأیید دانش علوم پزشکی آنان نیز انجام خواهد شد.
 
٥ - کلیه صاحبان مشاغل و افراد دارای مهارت ، فارغ از اینکه چه رشته ای تحصیل کرده اند، که علاوه بر آموزش زبان و فرهنگ آلمانی می توانند نحوه تهیه رزومه و مصاحبه و یافتن شغل در بازار آلمان را آموزش ببینند،(PSP Professional).
 
همه این گروه ها برای اخذ ویزا و ورود به دوره هایPSP  در دانشگاه FHM نیاز به مدرک A۲ زبان تلک از این سازمان دارند.

 

ساختار و مواد آزمون تلک (TELC):

 
آزمون تلک شامل چهارقسمت زیر :
 
 • بخش Listening (شنیداری، پاسخ بصورت نوشتاری)
   
 • بخش Reading (پاسخ بصورت نوشتاری)
   
 • بخش Writing (پاسخ بصورت نوشتاری)
   
 • بخش Speaking (گفتاری)

است که ارزیابی توسط اساتید تایید شده سازمان سنجش آموزش کشور صورت می‌گیرد.
 
آزمون تلک بصورت کاغذی (Paper) است، به  گونه ای که پاسخ همه سئوالات توسط داوطلب در دفترچه آزمون درج می شود.
 
آزمون TELC برای اولین بار توسط سازمان سنجش کشور در سطح A2 جهت تعیین سطح زبان آلمانی برگزار می شود.
 
 

تاریخ و نحوه ثبت‌نام‌ آزمون تلک (TELC):

 
ثبت‌نام برای آزمون تلک (TELC) از روز یکشنبه 20 خرداد تا روز سه شنبه 22 خرداد انجام می گیرد. ثبت‌نام منحصراً به صورت اینترنتی و از طریق پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش به نشانی: www.sanjesh.org انجام خواهد پذیرفت.
 
با توجه به اینکه پرداخت هزینه نام‌نویسی به صورت اینترنتی انجام می‌شود، داوطلبان لازم است با استفاده از کارتهای بانکی عضو شبکه شتاب که پرداخت الکترونیکی آن‌ها فعال است، با مراجعه به پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش و پرداخت مبلغ 9 میلیون و 310 هزار ریال (931 هزار تومان) معادل ۱۸۹ یورو همزمان با انجام ثبت‌نام به عنوان وجه ثبت نام اقدام کنند.
 
ظرفیت ثبت نام برای هر دوره برگزاری آزمون فعلاً ۲۵ نفر است.
 

محل برگزاری و برنامه زمانی اولین آزمون تلک (TELC):

 
آزمون کتبی شامل: Listening، Reading و Writing روز سه‌شنبه 29 خرداد 97 برابر با 19 JUN  سال 2018 میلادی در سالن (IBT) سازمان سنجش آموزش کشور برگزار می شود.
 
آزمون Speaking (گفتاری) روز چهارشنبه 30 خرداد 97 برابر با 20 JUN سال 2018 میلادی در طبقه هشتم سازمان سنجش آموزش کشور برگزار می شود.
 
محل برگزاری آزمون: تهران خیابان کریم خان زند، بین خیابان های استاد نجات الهی و سپهبد قرنی، پلاک۲۰۴، سازمان سنجش آموزش کشور است. ساعت و زمان شروع آزمون به نحو مقتضی به داوطلبان اطلاع‌رسانی خواهد شد.برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه آزمون تلک می توانید  همین حالا با تحصیل مشاور تماس بگیرید


موارد مرتبط

آزمون تلک آلمانی (TELC) سال 1397

جدول زمان بندی ثبت نام آزمون تولیمو 1397

آزمون پایان ترم کلاس زبان  دانشگاه آزاد - خرداد 97

شرایط آزمون زبانEPT سال 97 دانشگاه آزاد


از خدمات مشاوره ای تحصیل مشاور رضایت دارید؟

لطفا من را وارد نمایید
لطفا سوال تحصیلی شما را وارد نمایید
در حال ارسال...ارسال اطلاعات موفقیت آمیز نبود.ارسال اطلاعات موفقیت آمیز بود.

 

کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکتری، پرشین اسکای، تحصیل مشاورکاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکتری، مشاوره، مشاوره تحصیلی، پرشین بلاگ، تحصیل مشاورکاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکتری،بلاگ اسکای، تحصیل مشاورکاردانی، کارشناسی


97/3/10