خوش آمدید

جدول زمان بندی ثبت نام آزمون تولیمو 1397


 

آزمون تولیمو زبان انگلیسی توسط سازمان سنجش آموزش کشور برگزار می شود. 

متقاضیان آزمون تولیمو TOLIMO می توانند برنامه زمانی را از اینجا دانلود نمایند.


برای اطلاع از نتایج آزمون به این لینک مراجعه کنید.

Picture

توليمو چيست؟
 

تولیمو يا TOLIMO، مخفف The Test of Language by the Iranian Measurement Organization می باشد که توسط سازمان سنجش آموزش کشور طراحی و اجرا مي شود که در واقع آزمونی استاندارد برای تعیین سطح دانش زبان انگلیسی می باشد. 
 

تذکر مهم:

- در جلسه آزمون تولیمو منحصرا سوالات بخش شنیداری از بلندگو پخش مي شود و داوطلبان بايد با توجه به متن سوال که از بلندگو پخش می شود، نسبت به انتخاب يکي از 4 گزینه ای که در رابطه با سوال مربوط به اين بخش درج گرديده، اقدام و با توجه به شماره سوال مربوط در پاسخنامه، علامتگذاری نمايند.
- متن سوالات شنیداری فقط يک بار از بلندگو پخش می شود و قابل تکرار نيست.
 

محاسبه نمره:

نمره هر قسمت آزمون تولیمو در مقیاس معمول محاسبه و ده برابر میانگین این نمرات به عنوان نمره كل منظور می شود. دامنه نمره كل از ۳۱۰ تا ۶۷۷است.
نمره بالاتر از ۶۰۰ عالی، بین ۵۲۰ تا ۵۹۹ خوب، بین ۴۸۰ تا ۵۱۹ متوسط و كمتر از۴۷۹ضعیف تلقی می شود.
 
لازم به ذكر است كه بخش نوشتاری این آزمون نمره جداگانه دارد و نمره آن بین ۱ الی ۶ می باشد كه در كنار نمره كل در كارنامه درج می شود.
 

براي لغو/انصراف آزمون چه كار كنم؟  

 
امکان انصراف یا استرداد وجه هزینه آزمون وجود ندارد؛ لذا از ارسال درخواست انصراف از شرکت در آزمون و استرداد هزینه خودداری کنید.
 
چنانچه قادر به شرکت در آزمونی نیستید می توانید حداکثر تا 15 روز قبل از روز برگزاری آزمون، با مراجعه به صفحه «آزمون های من» درپروفایل خود نسبت به تغییر آزمون اقدام کنید.
 
تذکر مهم:
برای تغییر آزمون لازم است قوانین مربوطه را که در همین سایت اعلام شده است، مطالعه کنید.

 


برای تغيير تاريخ/شهر آزمون چه كار كنم؟  

 
جهت تغيير آزمون مي توانيد تا 15 روز قبل از روز برگزاری آزمون به صفحه «آزمون های من» در پروفايل خود مراجعه كرده و آزمون مورد نظر را ويرايش كنيد.
 
تذكر مهم:
1- با توجه به محدود بودن ظرفیت مراكز برگزاری، اگر ظرفیت آزمونی كه قصد تغيير به آن را داريد تكمیل شده باشد، سامانه اجازه تغيير نخواهد داد.
2- امكان به تاخير انداختن آزمون به آزمونهای همان سال شمسی بلامانع است ولی انتقال به آزمون سال شمسی بعد وجود ندارد.
3- امكان جلو انداختن آزمون و تغییر تاريخ آزمون ماه های بعد به آزمونی كه فايل ثبت نام آن بسته شده است وجود ندارد.(فايل ثبت نام 15 روز قبل از روز برگزاری آزمون بسته خواهد شد)
 
 

 


نتايج آزمون معمولا چند روز پس از آزمون اعلام می شود؟  

 
نتايج آزمون معمولا بين 30 تا 40 روز پس از آزمون آماده می شود و از طريق سايت سازمان سنجش به نشاني www.sanjesh.org منتشر می شود و ضمنا همزمان با اعلام نتيجه از طريق سايت، نسخه ای از كارنامه به اداره پست تحويل مي شود تا به نشانی اعلام شده در پروفايل داوطلبان ارسال شود.
 
لازم به ذكر است كه نشانی مورد استفاده برای ارسال كارنامه برای هر آزمون حدودا 15 روز قبل از هر آزمون از پروفايل داوطلبان استخراج می شود و اگر پس از اين زمان نشانی داوطلبي در پروفايل تغيير كند كارنامه به همان نشانی قبلی ارسال خواهد شد.

 


مدارك و وسايل مجاز همراه داوطلب در روز آزمون چه مي باشد؟  

 
داوطلبان در روز آزمون بايستی ﻛﺎرت ﺷﺮﻛﺖ در ﺟﻠﺴﻪ آزﻣﻮن، ﻛﺎرت ﻣﻠی ﻳﺎ گذرنامه و نوشت افزار جهت پاسخگویی ﻫﻤﺮاه داﺷﺘﻪ ﺑﺎﺷﻨﺪ.
همچنين همراه داشتن وﺳﺎﻳﻞ اﺿﺎﻓی ﻣﺎﻧﻨﺪ ﻛﻴﻒ، ﻛﻮﻟﻪﭘﺸﺘی ﻳﺎ ﺳﺎك، ﻛﺘﺎب، ﺟﺰوه، ﻣﺎﺷﻴﻦ ﺣﺴﺎب، ﺗﺒﻠﺖ، ﺗﻠﻔﻦ ﻫﻤﺮاه، ﭘﻴﺠﺮ، ﺑﻲﺳﻴﻢ، ﻳﺎدداﺷـﺖ و ﻏﻴﺮه ... غيرمجاز مي باشد و فردی كه اينگونه وسايل همراه داشته باشد ﺑﻪ ﻋﻨﻮان ﻣﺘﺨﻠﻒ ﺗﻠﻘی و ﺑﺮاﺑﺮ ﻗﺎﻧﻮن رﺳﻴﺪﮔی ﺑﻪ ﺗﺨﻠﻔﺎت و ﺟﺮاﻳﻢ در آزﻣﻮنﻫﺎی ﺳﺮاﺳﺮی ﺑﺎ وی رﻓﺘﺎر ﺧﻮاﻫﺪ ﺷﺪ.

 


ظرفيت شهر انتخابي تكميل شده است. آيا امكان افزايش ظرفيت وجود دارد؟  

 
خیر؛ با توجه به اینکه برگزاری آزمون تولیمو دارای شرایط خاصی(سیستم صوتی و ..) است، توسعه سالن برگزاری آزمون یا افزایش صندلی نیز تابع ضوابط کنترلی و کیفی مربوطه است؛ به همین دلیل در صورت تکمیل ظرفیت، امکان افزایش ظرفیت وجود ندارد. 

 


چگونه از محل برگزاري آزمون و شماره صندلي مطلع شوم؟  

 
پس از اتمام ثبت نام، تاریخ آزمون و شهر آزمون در بخش «آزمون های من» قابل مشاهده است و در صورتی که آزمون شما با وضعیت کامل/موفق در این صفحه نمایش داده شود، ثبت نام شما قطعی بوده و نشانی دقیق محل برگزاری آزمون و همچنین شماره صندلی حدودا 48 ساعت قبل از آزمون از طریق نرم افزار اینترنتی چاپ کارت ورود به جلسه که بر روی سایت سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org ، بخش آزمون TOLIMO قرار میگیرد، قابل دسترس خواهد بود.

 


چگونه از موفقيت آميز بودن ثبت نام مطلع شوم؟  

 
پس از اتمام ثبت نام تاریخ آزمون و شهر آزمون در بخش «آزمون های من» قابل مشاهده است و در صورتی که آزمون شما با وضعیت کامل/موفق در این صفحه نمایش داده شود، ثبت نام شما قطعی بوده و نشانی دقیق محل برگزاری آزمون و همچنین شماره صندلی حدودا 48 ساعت قبل از آزمون از طریق نرم افزار اینترنتی چاپ کارت ورود به جلسه که بر روی سایت سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org  قرار میگیرد، قابل دسترس خواهد بود.
 
لازم به ذکر است که برای دریافت کارت ورود به جلسه نیازی به شماره پرونده یا کدپیگیری نخواهید داشت.
 

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه آزمون تولیمو و سایر آزمونهای زبان می توانید با تحصیل مشاور 70705018-021 تماس بگیرید


موارد مرتبط

آزمون تلک آلمانی (TELC) سال 1397

جدول زمان بندی ثبت نام آزمون تولیمو 1397

آزمون پایان ترم کلاس زبان  دانشگاه آزاد - خرداد 97

شرایط آزمون زبانEPT سال 97 دانشگاه آزاد

آزمون های زبان انگلیسی پیشرفته (Tolimo:E-A2018)


 

از خدمات مشاوره ای تحصیل مشاور رضایت دارید؟

لطفا من را وارد نمایید
لطفا سوال تحصیلی شما را وارد نمایید
در حال ارسال...ارسال اطلاعات موفقیت آمیز نبود.ارسال اطلاعات موفقیت آمیز بود.

کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکتری، پرشین اسکای، تحصیل مشاورکاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکتری، مشاوره، مشاوره تحصیلی، پرشین بلاگ، تحصیل مشاورکاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکتری،بلاگ اسکای، تحصیل مشاورکاردانی، کارشناسی

97/3/10