خوش آمدید

 

دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری 97


دانلود دفترچه های انتخاب رشته آزمون سراسری 97


سامانه انتخاب رشته مجازی آزمون سراسری سال 1397


 

دفترچه راهنمای انتخاب رشته آزمون سراسری سال 1397 (گروه آزمایشی علوم ریاضی)

دفترچه راهنمای انتخاب رشته آزمون سراسری سال 1397 (گروه آزمایشی هنر و زبان های خارجی)

 
 
 

 
کارت شرکت در آزمون طراحی مجموعه رشته های نقاشی،ارتباط تصویری، هنرهای تجسمی، طراحی پارچه و طراحی لباس در آزمون سراسری سال 1397
 
 

 

دفترچه راهنمای انتخاب رشته آزمون سراسری سال 1397 (بخش پیوست ها)

 


 

کارت شرکت در آزمون رشته طراحی صنعتی در آزمون سراسری سال 1397

 


 

کارت شرکت در آزمون رشته كتابت و نگارگری در آزمون سراسری سال 1397

 


 

سازمان سنجش آموزش کشور اعلام کرده است که دفترچه انتخاب رشته آزمون سراسری 97 چند روز بعد از اعلام نتایج حدودا دهه دوم مرداد ماه منتشر می شود.
داوطلبان می توانند از طریق سایت سنجش و بصورت اینترنتی انتخاب رشته خود را انجام دهند.دفترچه ها در چهار گروه علوم تجربی، علوم انسانی، ریاضی، هنر و زبان بصورت جداگانه است.

 


قسمت اول دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری 97

 
قسمت اول دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری شامل توضیحاتی از شرایط و ضوابط کلی پذیرش دانشجو ، کارنامه اولیه کنکور سراسری ، گزینش دانشجو و انتخاب رشته می باشد .
در این قسمت درخصوص نحوه تاثیر هریک از سهمیه های از جمله سهمیه مناطق ، سهمیه ایثارگران ، رزمندگان و خانواده شهدا و سایر سهمیه ها همچنین تعهدات تحصیل رایگان پذیرفته شدگان سهمیه های مختلف و نحوه بومی گزینی، توزیع ظرفیت در رشته ها و دوره های مختلف و شرایط کلی تحصیل در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی ( دوره های روزانه، شبانه، دانشگاه فرهنگیان، نیمه حضوری، پیام نور و غیرانتفاعی، مجازی ( الکترونیکی )، پردیس خودگردان و ظرفیت مازاد ) داده شده است .

کارشناسان مرکز مشاوره تحصیلی تحصیل مشاور نیز می توانند با تسلطی که بر روی قسمت های مختلف کارنامه کنکور سراسری و فرایند انتخاب رشته دارند ، شما را برای کسب موفقیت در انتخاب رشته کنکور سراسری 97 از طریق مشاوره تحصیلی تلفنی راهنمایی نمایند.

 
انتخاب رشته کنکور سراسری 97 تحصیل مشاور تلفنی

قسمت دوم دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری 97

 
در بخش دوم دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری اطلاعات در قالب جداولی در اختیارتان قرار می گیرد که این بخش برای هریک از گروه های آزمایشی جداگانه خواهد بود .
در اولین جدول ضرایب دروس در هر زیر گروه در آن گروه آزمایشی در اختیارتان قرار خواهد گرفت و متقاضیان را با ضرایب هر درس در هر زیر گروه آشنا خواهد کرد .
جدول دوم مربوط به رشته های تحصیلی ، زیر گروه ، نحوه گزینش بومی در دوره های روزانه و مقطع تحصیلی می باشد و در جدول بعدی آمار کل پذیرش در تمامی دوره های روزانه ، شبانه ( نوبت دوم ) ، پردیس خودگردان ، ظرفیت مازاد ، مجازی ، سهمیه مناطق محروم ، دانشگاه فرهنگیان ، دانشگاه غیرانتفاعی و پیام نور در اختیار متقاضیان قرار خواهد گرفت .

جدول های بعدی مربوط به رشته های تحصیلی در هر دانشگاه و ظرفیت پذیرش هر رشته در هر دانشگاه و نحوه پذیرش ( باآزمون ، صرفا براساس سوابق تحصیلی ) بطور مجزا می باشد که متقاضیان می بایست با توجه به این جدول ها انتخاب رشته خود را انجام دهند .
توصیه می شود هر داوطلب هنگام گزینش هر کد رشته محل به نحوه پذیرش آن ( باآزمون ، بدون آزمون ) ، ظرفیت و جنسیت پذیرش آن کد رشته دقت نماید . شما می توانید فرایند انتخاب رشته کنکور 97 خود را به کارشناسان مرکز مشاوره تحصیلی تحصیل مشاور بسپارید تا با تسلطی که بر انتخاب رشته کنکور سراسری دارند شما را جهت کسب موفقیت در کنکور 97 راهنمایی نمایند . 


 

برای کسب اطلاع و راهنمایی جهت چگونگی انتخاب رشته  با تحصیل مشاور70705018-021 تماس بگیرید و تلفنی جواب بگیرید


سامانه انتخاب رشته مجازی آزمون سراسری سال 1397

 

سامانه راهنمای انتخاب رشته مجازی گروه ریاضی و فنی

(جهت دریافت راهنمای انتخاب رشته مجازی گروه علوم تجربی ساعت 14 روز یکشنبه، مورخ 14 مرداد 97 مراجعه فرمایید)
 
 
 
 
 
 
 
 
داوطلب گرامی، قبل از خرید به عنوان آزمون و عنوان کارت(سريال ثبت نام) کاملا توجه کنید
داوطلب گرامی، لازم است قبل از اقدام جهت خريد کارت(سريال ثبت نام) و پرداخت وجه، دفترچه هاي راهنما و اطلاعيه هاي مربوطه را مطالعه کنيد و پس از اطمينان به لازم داشتن کارت(سريال ثبت نام)، نسبت به خريد اقدام کنيد
داوطلب گرامی، در صورت عدم توجه به موارد فوق الذکر، مسئوليتی بر عهده سازمان سنجش نخواهد.
 
 
آزمون سراسری
 
سريال اعتباری جهت استفاده در سیستم راهنمای انتخاب رشته مجازی سراسری 97 (انتخاب رشته مجازی - 10 رقم)
 
سریال هزینه آزمون عملی گروه آزمایشی هنر در آزمون سراسری 97 (پس از هماهنگی با باجه رفع نقص خريد كنيد)
 
كاردانی به كارشناسی
 
سيستم ثبت نام دوره كاردانی به كارشناسی بر اساس معدل كل كاردانی - مرداد ماه / سريال علاقه مندی به گزينش رشته های غیرانتفاعی
 
سيستم ثبت نام دوره كارداني به كارشناسي بر اساس معدل كل كاردانی - مرداد ماه / سريال ثبت نام
 
آزمون استخدامی
 
سريال ثبت‌نام آزمون تصدی منصب قضا سال 1397
انتخاب رشته کنکور سراسری 97 ، کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکتری، علمی کاربردی،
اطلاعيه‌ سازمان‌ سنجش‌ آموزش‌ كشور درباره اعلام‌ رشته‌ محل‌های جديد و همچنين اصلاحات سری دوم دفترچه راهنمای انتخاب رشته‌های تحصیلی آزمون سراسری سال 1397
 
 
روابط عمومی سازمان سنجش آموزش کشور طی اطلاعیه ای د ر تاریخ 97/5/20 در سایت سنجش آموزش کشور اعلام کرد.
 
پيرو انتشار دفترچه راهنمای انتخاب رشته آزمون سراسری سال 1397 و اطلاعيه‌ مورخ 97/05/15 اين سازمان، بدين‌وسيله‌ به ‌اطلاع‌ آن دسته از داوطلبان آزمون مذكور كه متقاضی انتخاب رشته می باشند می رساند، برخی اصلاحات و همچنين رشته محل‌های جديد علاوه بر رشته‌های تحصیلی مندرج در دفترچه راهنمای آزمون فوق‌الذكر و اطلاعيه‌ فوق به اين سازمان واصل گرديده كه به شرح ذيل اعلام مي‌گردد. 
 
داوطلبان براي تكميل و درج كدرشته‌ محل‌های انتخابی در فرم انتخاب رشته میتوانند تا پايان روز دوشنبه مورخ 97/05/22 اقدام نمايند. بدیهی است مهلت مذکور به هیچ عنوان تمدید نخواهد شد و به تقاضاهایی که به هر طریق دیگر و بعد از تاریخ مذکور واصل گردد ترتیب اثر داده نمي‌شود.
 
ضمناً داوطلباني كه قبلاً فرم انتخاب رشته خود را تكميل و رسيد انتخاب رشته 15 رقمی دريافت نموده‌اند نيز، در صورت تمايل و با توجه به مندرجات اين اطلاعيه، مي‌توانند نسبت به اصلاح و ويرايش اولويت‌های انتخابی خود تا تاريخ فوق‌الذكر اقدام نمايند.
 
همچنين داوطلباني كه با توجه به اطلاعيه مورخ 97/05/11 متقاضی ثبت‌نام و انتخاب رشته برای پذيرش در رشته‌هاي صرفاً با سوابق تحصیلی هستند مي‌بايست با مراجعه به توضيحات و مندرجات اين اطلاعيه درخصوص رشته‌های جدید و يا اصلاحات رشته‌هایی كه پذيرش آنها صرفاً براساس سوابق تحصیلی مي‌باشد، از وضعيت اين رشته‌ها آگاهی كسب نموده و تا تاريخ تعيين شده در اطلاعيه مورخ 97/05/11 نسبت به ثبت‌نام و انتخاب رشته و يا ویرایش اطلاعات خود اقدام نمايند.
 
 

تمديد مهلت انتخاب رشته و همچنين اعلام‌ رشته‌ محل‌های جدید و اصلاحات سری دوم دفترچه راهنمای انتخاب رشته‌های تحصیلی آزمون سراسری سال 97

 
 
پيرو انتشار دفترچه راهنمای انتخاب رشته آزمون سراسری سال 1397 و اطلاعيه مورخ 97/05/15 اين سازمان، بدين‌وسيله‌ به ‌اطلاع‌ آن دسته از داوطلبان آزمون مذكور كه متقاضی انتخاب رشته مي‌باشند مي‌رساند، به منظور مساعدت براي تكميل و درج كدرشته‌ محل‌های انتخابی، مقرر گرديد به داوطلبان اجازه داده شود تا پايان روز دوشنبه مورخ 97/05/22 نسبت به انتخاب رشته اقدام نمايند. بدیهی است مهلت مذکور به هیچ عنوان تمدید نخواهد شد و به تقاضاهایی که به هر طریق دیگر و بعد از تاریخ مذکور واصل گردد ترتیب اثر داده نمي‌شود.
 
ضمناً با توجه به وصول برخي اصلاحات و همچنين اعلام رشته محل‌هاي جديد علاوه بر رشته‌های تحصیلی مندرج در دفترچه راهنماي آزمون فوق‌الذكر، به اطلاع مي‌رساند اطلاعيه اين سازمان درخصوص اعلام رشته های جديد و اصلاحيه سری دوم دفترچه‌ راهنمای انتخاب رشته اين آزمون در ساعت 18:00 (6 عصر) امروز (شنبه مورخ 97/05/20) در پايگاه اطلاع‌رساني اين سازمان درج خواهد شد كه متقاضيان لازم است براساس ضوابط و شرايط مندرج در دفترچه راهنماي انتخاب رشته، توضيحات مربوط به اصلاحات و كدرشته محل‌هاي تحصيلي مندرج اطلاعيه‌هاي اصلاحي سري اول و دوم، نسبت به انتخاب كدرشته محل‌هاي مورد علاقه خود حداكثر تا پايان روز دوشنبه مورخ 97/05/22 منحصراً از طريق سايت اينترنتي اين سازمان اقدام نمايند. 
 

ضمناً داوطلباني كه قبلاً فرم انتخاب رشته خود را تكميل و رسيد انتخاب رشته 15 رقمی دريافت نموده‌اند نيز، در صورت تمايل و با توجه به مندرجات اين اطلاعيه، مي‌توانند نسبت به اصلاح و ويرايش اولويت‌هاي انتخابي خود تا تاريخ فوق‌الذكر اقدام نمايند.

 

 


 
 
کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکتری، پرشین اسکای، تحصیل مشاورکاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکتری، مشاوره، مشاوره تحصیلی، پرشین بلاگ، تحصیل مشاورکاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکتری،بلاگ اسکای، تحصیل مشاورکاردانی، کارشناسی
 

97/4/9
97/5/14