خوش آمدید

ثبت‌نام آزمون‌های آزمایشی سنجشِ دوازدهم ویژه دانش‌آموزان پایه دوازدهم


شرکت تعاونی خدمات آموزشی درباره ثبت نام آزمون های آزمایشی سنجش دانش آموزان پایه دوازدهم اطلاعیه ای را به شرح ذیل منتشر کرد:
بدين‌وسيله به اطلاع دانش‌آموزان عزيز پايه دوازدهم میرساند که آزمون‌های آزمایشی سنجش دوازدهم سال تحصیلی 97-1398 از سوی شرکت تعاونی خدمات آموزشی کارکنان سازمان سنجش آموزش کشور به‌منظور:
 
(1) آشنایی داوطلبان با شیوه برگزاری آزمون سراسری دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی سال 1398
(2) ارزيابی معلومات مکتسبه داوطلبان در زمينه دروس عمومی و اختصاصی در مقاطع زمانی مختلف
(3) تعیین و تشخیص میزان پیشرفت تحصیلی داوطلب در زمينه دروس عمومی و اختصاصی
(4) فراهم آوردن زمينه‌های لازم به منظور مقايسه نمرات کسب شده در زمينه دروس عمومی و اختصاصی هر داوطلب با داوطلبان شهرستان و استان محل تحصيل و همچنين داوطلبان سراسر کشور
(5) آشنايی و آماده سازی داوطلب براي حضور در جلسات آزمون و کاهش اضطراب حضور در جلسه برگزاری آزمون سراسری سال 1398 و ...
(6) کمک به واحدهای آموزشی با توجه به نتیجه آزمون، برگزار میگردد.
 

مزيت‌های آزمون‌های آزمایشی سنجش دوازدهم:

* آشنایی کامل با شیوة درست مطالعة کتاب‌های درسی
* عميق‌تر شدن نگاه داوطلب به مطالب کتاب‌های درسی هر پايه
* آشنایی با پرسش‌های چهارگزینه‌ای استاندارد و مفهومی در هر درس
* دريافت ارتباط موجود ميان مطالب هر درس در پايه‌های مختلف
* ممارست و تمرين در مديريت زمان
* شبيه‌سازی فضای آزمون سراسری و آشنایی داوطلب با اين فضا
* کاهش تدریجی استرس و هيجانات ناشی از آزمون
* آگاهی داوطلب از نقاط ضعف خود در هر درس، در طول سال تحصیلی

نحوه زمان‌بندی آزمون‌ها:

 

آزمون‌های آزمایشی
مهلت ثبت‌نام اینترنتی
تاریخ برگزاری آزمون
تابستانه
اول تابستانه
مهلت ثبت‌نام به پايان رسيد.
روز جمعه مورخ 97/04/29
دوم تابستانه
تا روز سه‌شنبه مورخ 97/05/02
روز جمعه مورخ 97/05/19
سوم تابستانه
تا روز سه‌شنبه مورخ 97/05/23
روز جمعه مورخ 97/06/09
مرحله‌ای
مرحله 1
تا روز سه‌شنبه مورخ 97/07/24
روز جمعه مورخ 97/08/11
مرحله 2
تا روز سه‌شنبه مورخ 97/08/15
روز جمعه مورخ 97/09/02
مرحله 3
تا روز سه‌شنبه مورخ 97/09/13
روز جمعه مورخ 97/09/30
مرحله 4
(جمع بندی ترم اول)
تا روز سه‌شنبه مورخ 97/10/18
روز جمعه مورخ 97/11/05
مرحله 5
تا روز سه‌شنبه مورخ 97/11/16
روز جمعه مورخ 97/12/03
مرحله 6
تا روز سه‌شنبه مورخ 97/12/07
روز جمعه مورخ 97/12/24
جامع
جامع نوبت اول (پايه)
تا روز سه‌شنبه مورخ 97/12/21
روز جمعه مورخ 98/01/30
جامع نوبت دوم
تا روز سه‌شنبه مورخ 98/02/03
روز جمعه مورخ 98/02/20
جامع نوبت سوم
تا روز سه‌شنبه مورخ 98/02/17
روز جمعه مورخ 98/03/03
جامع نوبت چهارم
تا روز دوشنبه مورخ 98/03/13
روز جمعه مورخ 98/03/31

 
چگونگی ثبت‌نام و برگزاری آزمون‌های آزمایشی سنجش دوازدهم
 
نحوه برگزاری آزمون‌های آزمایشی سنجش دوازدهم:
 
شرکت تعاونی خدمات آموزشی کارکنان سازمان سنجش آموزش کشور، با بررسی های همه جانبه و دريافت نظرات مشاوران، دبيران و مديران محترم مراکز آموزشی، مجموعۀ آزمون‌های آزمایشی را مجموعاً در سيزده نوبت برای سال تحصیلی 97-98 طراحی نموده است. سه نوبت از آزمون‌های آزمایشی به صورت تابستانه، شش نوبت از آزمون‎های آزمایشی به ‌صورت مرحله‌ای، و چهار نوبت از آزمون‌های آزمایشی به صورت آزمون جامع برگزار خواهد شد تا داوطلبان شرکت کننده در آزمون‌های آزمایشی سنجش دوازدهم، با ارزیابی کاملا علمی و استاندارد، از وضعیت علمی و تحصیلی خود شناخت پيدا کرده و در هر مرحله از آزمون‌ها نسبت به رفع مشکلات تحصیلی خود اقدام نمايند.
 
آزمون‌های تابستانه: آزمون‌های تابستانه در سه نوبت و در ماه‌های تير، مرداد و شهريور 97 با هدف ارزیابی مطالعات تابستانی داوطلبان برگزار خواهد شد.
آزمون‌های مرحله‌ای: در شش نوبت آزمون‌های آزمایشی مرحله‌ای، که از ابتدای سال تحصيلی تا پايان اسفند 97 برگزار میگردد، منابع درسی برای مطالعه داوطلبان به شش قسمت تقسيم شده است که در هر مرحله از آزمون‌های مرحله‌ای، سؤالات از منابع تقسيم‌بندي شده همان مرحله طرح میگردد.
لازم به توضيح است که سؤالات آزمون هر مرحله، با تاکيد بر منابع درسی اعلام شده براي همان مرحله (طبق تقسيم‌بندی)، به علاوۀ سؤالات منابع درسی مرحله قبل طراحی مي‌گردد (برای مثال، در مرحله سوم آزمون، قسمت‌های مربوط به آزمون‌های مراحل اول و دوم هم منظور شده، با اين تاکيد که بيشتر سؤالات از بودجه بندی مرحله سوم خواهد بود).
 
آزمون‌هاي جامع: از ابتدای سال 1398 و تا قبل از برگزاری آزمون سراسری سال 1398، چهار نوبت آزمون آزمایشی جامع با فاصله‌های زمانی هدفمند و خصوصيات و ویژگیهای منحصر به فرد و مکمل يکديگر برگزار مي‌شود.
 
™ توجه: در آزمون‌های آزمایشی مرحله‌ای، برای کليه داوطلبان، اعم از سال دوازدهم و پیش دانشگاهی، منحصرا سؤالات امتحانی پايه دوازدهم در نظر گرفته مي‌شود. بديهی است که در آزمون‌های آزمایشی جامع، برای داوطلبان پيش دانشگاهی و داوطلبان پايه دوازدهم، سؤالات مخصوص به نظام مربوط به خود به طور مجزا منظور خواهد شد.
 
زمان و نحوه توزیع اینترنتی کارت ورود به جلسه و کارنامه آزمون‌های آزمایشی سنجش دوازدهم:
 
کارت ورود به جلسه آزمون‌های آزمایشی سنجش دوازدهم برای کليه داوطلبان سراسر کشور، از روزهای  قبل از هر آزمون منحصرا از طریق سايت اینترنتی شرکت تعاونی خدمات آموزشی به نشانی: www.sanjeshserv.ir توزيع مي‌گردد و داوطلبان با مراجعه به سايت اینترنتی فوق الذکر نسبت به پرینت کارت ورود به جلسه خود اقدام مي‌نمايند.
کارنامه نتايج هر نوبت از آزمون‌های آزمایشی سنجشِ دوازدهم در بعد از ظهر همان روز برگزاری هر آزمون از طريق سايت اینترنتی اين شرکت به نشانی:www.sanjeshserv.ir منتشر مي‌گردد.
ضمنا به اطلاع دانش‌آموزان میرساند که محاسبه نمره کل آزمون‌های آزمایشی، بر اساس آخرين مصوبات و ضوابط سازمان سنجش آموزش کشور انجام خواهد شد.
همچنين نمره آزمون دروس عمومی و اختصاصی، همانند آزمون سراسری و براساس نمره آزمون عمومی (با توجه به ضرايب) به علاوه سه برابر نمره آزمون اختصاصی (با توجه به ضرایب) تقسيم بر مجموع کل ضرایب محاسبه مي‌شود.
 

نحوه ثبت‌نام:

 

پرداخت اینترنتی: داوطلبان علاقه‌مند به شرکت در آزمون‌های آزمایشی سنجش دوازدهم در سراسرکشور میتوانند با استفاده از کارت‌های بانکی عضو شبکه شتاب و مراجعه به سايت شرکت تعاونی خدمات آموزشی کارکنان سازمان سنجش آموزش کشور به نشاني: www.sanjeshserv.ir نسبت به ثبت‌نام در اين آزمون‌ها اقدام و کد رهگیری دريافت نمايند.

لازم به ذکر است که خريد اینترنتی کارت اعتباری ثبت‌نام، نشان دهنده ثبت‌نام نهایی داوطلب نبوده و لازم است که داوطلب، بعد از خريد کارت اعتباری (دريافت شماره پرونده و شماره رمز) به لينک ثبت‌نام مراجعه نموده و  ثبت‌نام خود را نهایی و شماره پرونده و کدپیگیری 16 رقمی دريافت نمايد.

 

ثبت‌نام گروهی از طريق مدارس: دبيرستان‌هایی که مايل هستند برای سهولت ثبت‌نام به صورت يکجا از دانش‌آموزان خود ثبت‌نام به عمل آورند، بعد از مطالعه دقيق دستورالعمل ثبت‌نام دبيرستان‌ها و مراکز آموزشی همکار، درصورت داشتن هرگونه سؤال، میتوانندبا تحصیل مشاور تماس گرفته و سوالات خود را مطرح نمایند.

 

راهنمای نحوه ثبت‌نام  اینترنتی آزمون‌های آزمایشی سنجش دوازدهم

مراحل ثبت‌نام:

گام اول: پرداخت مبلغ ثبت‌نام و دريافت شماره پرونده و رمز عبور (پرداخت از طريق کارت‌های بانکی عضو شبکه شتاب و به صورت اينترنتی است).

گام دوم: تکميل فرم ثبت‌نام (در سايت ارايه شده است: لينک ثبت‌نام آزمون‌های آزمایشی سنجش ثبت‌نام جديد).

گام سوم: دريافت کد پیگيری 16 رقمی ثبت‌نام.


 برای کسب اطلاعات بیشتر با تحصیل مشاور تماس بگیرید 

 

کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکتری، پرشین اسکای، تحصیل مشاورکاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکتری، مشاوره، مشاوره تحصیلی، پرشین بلاگ، تحصیل مشاورکاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکتری،بلاگ اسکای، تحصیل مشاورکاردانی، کارشناسی


 

تحصیل مشاور، مشاوره تحصیلی تلفنی، کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکتری

ثبت‌نام آزمون‌های آزمایشی سنجش دوازدهم دانش‌آموزان پايه دوازدهم، پایه دوازدهم، کلاس دوازدهم، آزمون پایه دوازدهم، لیست دروس پایه دوازدهم انسانی، لیست دروس پایه دوازدهم ریاضی، لیست دروس پایه دوازدهم تجربی، آزمون آزمایشی دوازدهم، سازمان سنجش، آزمون های آزمایشی، مشاوره، مشاور، تحصیل مشاور، سایت تحصیل مشاور، تلفن تحصیل مشاور، مشاوران، مشاوره تحصیلی، برنامه ریزی فردی، مشاوره دبیرستان، مشاوره آزمون دوازدهم، مواد درسی دوره دوم متوسطه مقطع دهم ، مواد درسی دوره دوم متوسطه مقطع یازدهم ، مواد درسی دوره دوم متوسطه مقطع دوازدهم