خوش آمدید

دانشگاه صنعتی امیرکبیر


یکی از با سابقه ترین موسسات آموزش عالی کشور در زمینه فنی و مهندسی دانشگاه امیرکبیر است که با بیش از چهل هزار نفر دانش آموخته فنی و مهندسی خدمات گسترده ای در راستای اهداف آموزش عالی و تحقیقاتی کشور ارائه کرده است.
در سال 1307 هجری شمسی، «هنرسرای عالی» با هدف ایجاد زمینه های لازم برای تحصیلات دوره های عالی مهندسی در ایران، با همکاری آلمانی ها در خیابان 30 تیر ( قوام السطنه) تأسیس گردید. سال 1336 از ادغام «هنرسرای عالی» و «مدرسه عالی ساختمان» با همکاری سازمان یونسکو، پلی تکنیک تهران تاسیس و از سال 1337 پذیرش دانشجو، در  پلی تکنیک  آغاز شد. پس از وقوع انقلاب شکوهمند اسلامی، این مرکز آموزش عالی، به «دانشگاه صنعتی امیرکبیر» تغییر نام پیدا کرد.
 
در حال حاضر این دانشگاه با داشتن 16 دانشکده شامل: مهندسی برق، مهندسی پزشکی، مهندسی پلیمر و رنگ، ریاضی و علوم کامپیوتر، مهندسی شیمی، مهندسی صنایع، مهندسی عمران و محیط‌ زیست، فیزیک و مهندسی انرژی، مهندسی‌ کامپیوتر و فناوری اطلاعات، مهندسی مکانیک، مهندسی معدن و متالورژی، مهندسی نساجی، مهندسی نفت، مهندسی کشتی سازی، و مهندسی هوافضا، مدیریت، علم و فناوری و هم چنین سایت مجهز آموزشی و پژوهشی در بندرعباس و دو واحد دانشگاهی در ماهشهر و گرمسار با قریب 550 کادر آموزشی تمام وقت و با ظرفیت حدود 14هزار دانشجو در 48 گرایش مقطع کارشناسی، 132 گرایش در مقطع کارشناسی ارشد و 44 گرایش در مقطع دکترا و هم چنین فرا دکترا، به تربیت نیروی های متخصص و پژوهشگر مورد نیاز جامعه پرداخته است.
 
دانشگاه امیرکبیر
این دانشگاه علاوه بر این، در 4 گروه آموزشی مستقل، شامل:
فرهنگ و معارف اسلامی
زبان خارجی
تربیت‏ بدنی
شیمی نیز به ارائه خدمات آموزشی می‏پردازد.
با رشد تدریجی پلی تکنیک تهران تا سال ۱۳۵۷، بخشهایی به شرح زیر به دانشکده اضافه شد:
 
 1. دانشکده فنی: این دانشکده هسته اصلی پلی تکنیک تهران را ایجاد کرده و از ۶ انستیتو یا گروه آموزشی تحت عنوان "مهندسی برق و الکترونیک"، "مهندسی شیمی و پتروشیمی"، "مهندسی نساجی و پلیمر"، "مهندسی مکانیک"، "مهندسی معدن" و " مهندسی صنایع" تشکیل شد.
 2. دانشکده تربیت دبیر فنی و علوم: در سال ۱۳۵۵ با همکاری وزارت آموزش و پرورش تاسیس شد.
 3. دانشکده علوم پایه و کامپیوتر: این دانشکده به منظور ارائه درس های پایه برای دانشجویان دیگر دانشکده ها ایجاد شد. دانشجویان این دوره ها، مدرک تحصیلی از دانشکده دریافت نمی کردند.
 4. انستیتو تحصیلات تکمیلی و تحقیقات: به منظور اداره و سرپرستی مقطع کارشناسی ارشد و امور تحقیقاتی دانشگاه دایر شد. در آن زمان ۵ دوره کارشناسی ارشد و یک مؤسسه تحقیقاتی با عنوان "مرکز تحقیقات صنایع غذایی" زیر نظر این انستیتو اداره می شد.
 5. سرپرستی مدرسه عالی راه و ساختمان: نیز از سال ۱۳۵۶ به پلی تکنیک تهران واگذار شد و به این ترتیب این واحد به عنوان پنجمین بخش از پلی تکنیک تهران محسوب شد.
 
از جمله افتخارات دانشگاه امیرکبیر می توان به این موارد اشاره کرد:
 
 • کسب عنوان قطب علمی در رشته های مهندسی مکانیک، مهندسی برق، مهندسی شیمی، مهندسی نساجی، مهندسی پزشکی، مهندسی هوافضا، مهندسی عمران و مهندسی کامپیوتر و فناوری اطلاعات
 • کسب رتبه ممتاز در جشنواره خوارزمی و دریافت ده ها جایزه در این جشنواره و عناوین برتر المپیادهای دانشجویی ملی و بین المللی
 • کسب عناوین ارزنده توسط دانشجویان نخبه و خلاق از رقابت های مختلف علمی دانشجویی در سطح جهان؛ از جمله کمیکار و رباتیک
 • کسب رتبه اول تحقیقات در میان دانشگاه‌های فنی مهندسی کشور در چندین دوره ارزشیابی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری
 • کسب رتبه اول ارتباط صنعت با دانشگاه و انجام طرح های مهم ملی
 • ارتباطات بین الملل علمی دانشگاهی و امضای تفاهم نامه با دانشگاههای معتبر جهان
 • جذب نخبگان و استعدادهای درخشان و اعطای تسهیلات به آنان از جمله امکان تحصیل همزمان دو رشته دانشگاهی برای دانشجویان ممتاز و ورود به مقاطع ارشد و دکترا بدون کنکور
 • برخورداری از آزمایشگاه های مدرن و مجهز و انجام پروژه های شاخص ملی از جمله ساخت سریعترین ابررایانه سوپرکلاستر و طراحی، سخت و پرتاپ ماهواره
 • برگزاری کنفرانس ها، سمینارها و همایش های مختلف علمی در سطوح ملی و بین المللی
 • پیشرو در پژوهش هسته ای و نقش آفرینی اساتید و دانشجویان در موفقیت کشور جهت دستیابی به چرخه سوخت هسته ای
 • افتخار بهره مندی از  چهره های ماندگار، اساتید و دانشجویان نمونه کشور

ثبت‌نام دانشجویان کارشناسی - ورودی 1397

ورودی‌های جدید کارشناسی

اطلاعیه شماره ۱ ثبت نام پذیرفته شدگان آزمون سراسری ۱۳۹۷ (مقطع کارشناسی)
ضمن عرض خیرمقدم و تبریک کسب این موفقیت ارزشمند به شما عزیزان پذیرفته شده در آزمون سراسری ۱۳۹۷ بدینوسیله باطلاع میرساند که جهت ثبت نام باید قبل از مراجعه حضوری به لینک سامانه ورودی جدید که متعاقبا در اطلاعیه شماره ۲ اطلاع رسانی می گردد مراجعه نموده و مدارک ذیل را بارگذاری نمائید.
۱- تصویر صفحه اول شناسنامه
۲- تصویر کارنامه کنکور
۳- تصویر گواهی دیپلم
۴- تصویر گواهی پیش دانشگاهی
۵- تصویر ریز نمرات دیپلم
۶- تصویر ریز نمرات پیش دانشگاهی
سپس مطابق با دستورالعملهای درج شده نسبت به تکمیل مراحل اقدام نموده و در تاریخی که در اطلاعیه شماره ۲ مشخص میگردد٬ جهت تحویل مدارک حضورا به دانشگاه صنعتی امیرکبیر(پلی تکنیک تهران) به آدرس: تهران- خیابان حافظ- روبروی خیابان سمیه- درب حافظ مراجعه نمائید.
تبصره: دانشجویان با نوع ورود پردیس خودگردان جهت اطلاع از نحوه پرداخت شهریه و هزینه دوره به سایت مرکز آموزشهای الکترونیکی و آزاد (قسمت اطلاعیه ها) مراجعه نمایند.(لینک در پایین صفحه قرار داده شده است)
مدارک لازم جهت مراجعه حضوری:
۱- اصل شناسنامه و یک برگ کپی از تمام صفحات آن
۲- اصل کارت ملی و یک برگ کپی از هر دو طرف
۳- شش قطعه عکس تمام رخ ۴*۳ تهیه شده در سال جاری (پشت نویسی شده)
۴- کپی کارنامه کنکور
۵- اصل و کپی گواهی دیپلم و پیش دانشگاهی
۶- اصل ریز نمرات دیپلم و پیش دانشگاهی
۷- تاییدیه تحصیلی: کلیه پذیرفته شدگان می بایست به همراه تصویر گواهی پیش دانشگاهی و تصویر ریز نمرات خود به دفاتر پیشخوان خدمات دولت مراجعه و تاییدیه تحصیلی از اداره آموزش و پرورش محل تحصیل خود را درخواست نمایند و رسید آن را حداکثر تا ۱۰ روز تحویل دانشگاه نمایند. لازم به ذکر است به منظور سهولت در پی گیریهای مربوط به تاییدیه ارزش تحصیلی درخواست تاییدیه خود را از طریق دفتر پیشخوان خدمات مستقر در دانشگاه انجام دهید.
توجه: لطفا از مدارک دیپلم و پیش دانشگاهی و ریز نمرات خود کپی تهیه نمائید. پس از تحویل مدارک امکان دسترسی به این مدارک تا زمان دانش آموختگی وجود نخواهد داشت. دانشجویان پسر برای معافیت تحصیلی به این مدارک نیاز مبرم خواهند داشت.
لطفا اصل مدارک تحویل داده شود و از تحویل کپی خودداری فرمائید.
اطلاعیه شماره ۲ ثبت نام پذیرفته شدگان آزمون سراسری ۱۳۹۷(مقطع کارشناسی)
 
بدينوسيله باطلاع ميرساند كه جهت ثبت نام بايد قبل از مراجعهِ حضوری به لينك سامانه ورودی جديد https://portal.aut.ac.ir/aportal/register.jsp مراجعه نموده و مطابق با راهنمای ورود به پورتال آموزشی پیوست شماره ۱  نسبت به ثبت اطلاعات مورد نظر اقدام نمائید و در روز شنبه ۱۳۹۷/۶/۳۱ ساعت ۶:۳۰ صبح جهت شرکت در مراسم آیین افتتاح و تحویل اصل مدارک به دانشگاه صنعتی امیرکبیر مراجعه نمائید.
مدارک لازم جهت بارگذاری :
1- تصویر شناسنامه 
2- تصویر کارنامه کنکور 
3- تصویر گواهی دیپلم 
4- تصویر گواهی پیش دانشگاهی 
5- تصویر ریز نمرات دیپلم 
6- تصویر ریز نمرات پیش دانشگاهی 
تذکر: لازم به ذکر است پس از تکمیل بارگذاری مدارک فوق، گواهی تکمیل ثبت نام پرینت گردیده و در روز ثبت نام حضوری تحویل مسئول ثبت نام گردد.
مدارك لازم جهت مراجعه حضوري :
1 - اصل شناسنامه و يك برگ كپي از تمام صفحات آن 
2 - اصل كارت ملّي و يك برگ كپي از هردوطرف 
3 - شش قطعه عكس تمام رخ 4×3 تهيه شده درسال جاري (پشت نویسی شده)
4 - كپي كارنامه كنكور
5 - اصل و كپي گواهي ديپلم و پيش دانشگاهي 
6 - اصل ريز نمرات مقطع ديپلم و پيش دانشگاهي 
7-تاییدیه ی تحصیلی (كليّه پذيرفته شدگان مي بايست به همراه تصوير گواهي پيش دانشگاهي و تصوير ريز نمرات خود به دفاترِ پيشخوان خدمات دولت مراجعه و تاييديه ي تحصيلي از اداره آموزش و پرورش محل تحصيل خود را درخواست نمايند و رسيد آن را حداکثر تا ۱۰ روز تحويل دانشگاه نمايند).
توجه : لازم به ذكر است به منظور سهولت در پيگيريهاي مربوط به تاييديه ارزش تحصيلي ميتوانيد درخواست تاييديه خود را از طريق دفتر پيشخوان خدمات دولت مستقر در دانشگاه انجام دهيد.
8- پرینت گواهی تکمیل ثبت نام
توجه :(لطفا از مدارك ديپلم و پيش دانشگاهی كپی تهيه ودرنزد خود نگهداری فرمائيد، پس از تحويل به دانشگاه امكان دسترسی به اين مدارك تازمان دانش آموختگی وجود نخواهد داشت. دانشجويان پسر برای معافیت تحصیلی به اين مدارك نياز مبرم خواهند داشت.)
لطفا اصل مدارك تحويل داده شود و از تحویل كپی برابر با اصل جدا خودداری گردد.

قابل توجه دانشجويان پسر ورودی 1397 مقطع كارشناسی

 

خواهشمند است جهت صدور برگه معافيت تحصیلی توسط سازمان وظيفه عمومي- ناجا به مطالب ذيل توجه لازم را مبذول فرمائيد. پس از دريافت برگه درخواست معافيت تحصيلز از كارشناس آموزش دانشكده، حدود 10 روز بعد از شروع کلاسها اطلاعات درج شده و عكس را دقيقا كنترل نمائيد و در صورت صحت اطلاعات با در دست داشتن مدارك ذيل به يكی از دفاتر خدمات الكترونيك انتظامی(پليس + 10) مراجعه نمائيد:
1- برگه تكميل شده معافیت تحصیلی (اطالعات مربوط به مقطع دانشگاهی، متوسطه، پيش دانشگاهی)
2- تصوير شناسنامه يا كارت ملی
3- تصوير گواهی پيش دانشگاهی
4- عكس 3*4 دوقطعه
در صورتي كه اطالعات درج شده صحيح نميباشد جهت صدور مجدد برگه درخواست معافيت تحصيلي حداكثر تا تاريخ يك هفته كاری به اداره كل امور آموزشی طبقه دوم اتاق شماره 9 مراجعه نمائيد. كليه دانشجويان هجده سال تمام موظفند بعداز تحويل فرم درخواست معافيت تحصيلی از دانشكدههای مربوطه به دفاتر پليس 10+ فقط شهر تهرانمراجعه نموده و درخواست معافيت خود را ثبت و پس از دريافت رسيد آن، يك نسخه از تصوير آن را نزد خود و اصل آن را به اداره كل امور آموزشی دانشگاه طبقه دوم اتاق شماره 5 تحويل نمايند.
در غير اينصورت از انتخاب واحد ايشان در نيمسال بعد جلوگيری بعمل خواهد آمد. الزم به ذكر است در صورتيكه دانشجویی هنوز به سن قانونی  18 نرسيده باشد ميبايستی بعد از رسيدن به اين سن بلافاصله روال مربوطه را طي نمايند.
نكات مهم:
1 -لطفا در تكميل اطلاعات شخصی و بارگذاری مدارک دقت لازم را مبذول فرمائيد.
2 - شماره دانشجوئي خودرا پس از ورود به سامانه به خاطر بسپاريد (دورقم اول نشانه سال ورود، دورقم بعدی نشانه كد دانشكده و رقمهای بعدی مربوط به رديف مي باشد) 
3- بطور اکيد توصيه ميگردد، براي امنيت بيشتر, کلمه عبور پيش فرض خود را با استفاده از منوي تغيير رمز در سامانه تغيير دهيد و آن را به خاطر بسپاريد و از بازگو كردن آن به دوستانتان اجتناب ورزيد اين كلمه عبور فقط مربوط به شما مي باشد و كليه امور آموزشي (انتخاب واحد، رويت كارنامه، ليست دروس قابل ارائه درهرنيمسال، وضعيت تثبيت دروس، نظرات اساتيد مشاور پس از ثبت نام و ترميم ثبت نام و ...) با استفاده از اين كلمه عبور امكان پذير مي باشد.
همچنين لازم به ذكر است برنامه هفتگی (واحدهای اخذ شده،‌ساعات كلاس و برنامه امتحانات) نيمسال اول ۹۷ با ورود به پورتال دانشجو از روز سه شنبه مورخ ۱۳۹۷/۶/۲۷ قابل رويت مي باشد.(دانشجویان پردیس خودگردان پس از پرداخت شهریه ثابت امکان مشاهده خواهند داشت).
 
اطلاعیه مربوط به معافیت تحصیلی دانشجویان پسر در پیوست شماره ۲ (پایین صفحه) درج گردیده است.
 
*شروع كلاسهای دانشجويان ورودی جديد از تاريخ یکشنبه ۱۳۹۷/۷/۱می باشد. 

ثبت‌نام خوابگاه دانشجویی به صورت غیرحضوری و از طریق سامانه ثبت‌نام ورودی‌های جدید (لینک همزمان با شروع ثبت‌نام فعال می‌شود) انجام خواهد شد.

اسکان برحسب اولویت‌بندی به دانشجویان روزانه غیربومی غیربورسیه تعلق می‌گیرد و دانشجویان ساکن استان‌های تهران و البرز و پردیس بین‌الملل فعلا مجاز به اخذ خوابگاه نیستند.


ضمنا به اطلاع میرساند كه دانشجویان گرامی به منظور پاسخگویی به سوالات خود میتوانند با شماره تلفن 70705018- 021 تماس حاصل نمایند.

کاردانی، کارشناسی کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکتری،بلاگ اسکای، تحصیل مشاورکاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکتری، مشاوره، مشاوره تحصیلی، پرشین بلاگ، تحصیل مشاورکاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکتری، پرشین اسکای، تحصیل مشاور

 

 


تحصیل مشاور، کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکتری

دانشگاه امیرکبیر، درباره دانشگاه امیرکبیر، پذیرش امیرکبیر، ثبت نام دانشگاه امیرکبیر، ثبت نام امیرکبیر، سایت امیرکبیر، سایت دانشگاه امیرکبیر، دانشجوی امیرکبیر، کانون های امیرکبیر، ورودی امیرکبیر، رشته های دانشگاه امیرکبیر، شهریه دانشگاه امیرکبیر، صنعتی امیرکبیر، پلی تکنیک امیرکبیر، چاوش امیرکبیر، مهندسی مکانیک، مهندسی برق، مهندسی شیمی، مهندسی نساجی، مهندسی پزشکی، مهندسی هوافضا، مهندسی عمران، مهندسی کامپیوتر، فناوری اطلاعات، کارشناسی امیرکبیر، کارشناسی ارشد امیرکبیر، دکتری امیرکبیر، دکتراامیرکبیر، مهندسی برق، مهندسی پزشکی، مهندسی پلیمر و رنگ، ریاضی و علوم کامپیوتر، مهندسی شیمی، مهندسی صنایع، مهندسی عمران و محیط‌ زیست، فیزیک و مهندسی انرژی، مهندسی‌ کامپیوتر و فناوری اطلاعات، مهندسی مکانیک، مهندسی معدن و متالورژی، مهندسی نساجی، مهندسی نفت، مهندسی کشتی سازی، و مهندسی هوافضا، مدیریت، علم و فناوری، پلی تکنیک تهران، دانشکده تربیت فنی و علوم، خوابگاه امیرکبیر، معافیت امیرکبیر، شرایط خوابگاه امیرکبیر، شروع کلاس های امیرکبیر،