خوش آمدید

دانشگاه پیام نور


 

دانشگاه پیام نور از جمله دانشگاههای باز مطرح در زمینه آموزش از راه دور می باشد و دارای رتبه دهم دانشگاههای برتر کشور است.
این دانشگاه با هدف ارتقا تحصیلی افرادی که به هر دلیل امکان شرکت مستمر در کلاس ها و جلسات آموزشی دانشگاهی را ندارند سعی در ارائه بهترین سطح کیفی و کمی  آموزش رشته های تحصیلی را داشته است و توانسته در رتبه بهترین های آموزشی در زمینه آموزش از راه دورو نیمه حضوری باشد.
دانشگاه پیام نور با مجوز وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از سال 1373 با برگزاری دوره های فراگیر، در مقاطع کارشناسی، و در سال 80 در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری و از سال 1388 در مقطع کارشناسی ناپیوسته اقدام به پذیرش دانشجو نموده است.

دوره های فراگیر در مقطع کارشناسی از بهمن ماه 1390 به بعد حذف گردیده است و در حال حاضر صرفاً پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی در 110 رشته صورت می گیرد. با توجه به سیاستهای حذف کنکور در 93 رشته و در بیش از  8200 کد رشته محل دانشگاه  در اقصی نقاط کشور بر اساس ظرفیت تعیین شده توسط دفتر گسترش آموزش عالی، (صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی) از طریق سازمان سنجش آموزش کشور دانشجو پذیرش و به دانشگاه معرفی می شود. و در مقطع کارشناسی ارشد به دو شیوه آموزشی ، پژوهشی  والکترونیکی برای سال 94 در بیش از 700 کد رشته محل در 152 رشته گرایش دانشجو پذیرش خواهد شد.

هدف از برگزاری این دوره ها با توجه به ضرورت تحقق عدالت در توسعه آموزش عالی و ضرورت دسترسی همه داوطلبان واجد شرایط علمی به آموزش دانشگاهی و ارتقاء سطح علمی جامعه است.
اکنون این دانشگاه دارای بیش‌از ۲۵۰ مرکز در سراسر کشور است که به‌صورت نیمه‌حضوری به ارائهٔ آموزش می‌پردازند.
در این صفحه شما با نحوه پذیرش و شرایط تحصیل و مقاطع مختلف آموزش عالی این دانشگاه آشنا خواهید شد.
دانشگاه پیام نور

پذیرش به دو صورت با آزمون سراسری و بدون آزمون براساس سوابق تحصیلی داوطلب انجام میگیرد.
دانشجوهای دانشگاه پیام‌نور به دو دستهٔ رسمی و فراگیر تقسیم می‌شوند.
 
دانشجویان رسمی
دانشجویان رسمی دانشگاه پیام‌نور با کنکور رسمی سازمان سنجش کشور در این دانشگاه پذیرفته شده‌اند. البته در چند سال اخیر، دانشگاه متقاضیان را بدون کنکور هم می‌پذیرد و شرط ورود به دانشگاه معدل دوره متوسطه می‌باشد.
 
دانشجویان فراگیر
داوطلبان (فقط کارشناسی ارشد) ابتدا در یکی از مراکز دانشگاه پیام‌نور به‌عنوان دانش‌پذیر (نه دانشجو) ثبت‌نام می‌کنند؛ و دروس ترم اول رشتهٔ موردنظر به آن‌ها ارائه می‌شود و در صورت قبولی به‌عنوان دانشجوی فراگیر در ترم بعدی دانشگاه تحصیل می‌کنند و همچنین درصورت گذراندن دروس نیازی به امتحان مجدد ندارند. درضمن شهریهٔ ثابت دانشجویان فراگیر برابر با دانشجویان رسمی می‌باشد. همچنین عنوان فراگیر از مدارک (فارغ‌التحصیلی) دانشگاه پیام‌نور حذف شده‌است.
متقاضیان دوره فراگیر کارشناسی ارشد پیام نورمی توانند برای کسب اطلاعات بیشتر از نحوه پذیرش و انتخاب رشته با مشاوران ما در تحصیل مشاور تماس گرفته و اطلاعات خود را کسب نمایند.

دفترچه راهنمای پذیرش دوره های فراگیر تحصیلات تکمیلی را اینجا دانلود کنید.

نحوه تشکیل کلاس ها:

در دانشگاه پیام‌نور کلاس‌ها به ۳ شیوهٔ غیرحضوری، نیمه‌حضوری و حضوری تشکیل می‌شوند و بیشتر به منظور جلسات رفع اشکال و همچنین گذراندن امتحانات میان ترم و کسب بخشی از نمره به عنوان نمره کلاسی از ارزیابی استاد مربوطه می باشد.
امتحانات پیام نور بصورت متمرکز بوده و از منابع یکسان استفاده می شود.و بصورت نهایی و در کل کشور یکسان برگزار می شود.
 
پذيرش در كليه كدرشته محل های دانشگاه پیام نور از ميان داوطلبان «زن و مرد» و براي «نيمسال اول» صورت خواهد گرفت.
- بر اساس اعلام رسمی دانشگاه پيام نور، در برخي از مراكز و واحدهای آموزشی كه فهرست آن در جدول دفترچه راهنما درج شده است، چنانچه تعداد دانشجو در يك كدرشته محل به حد نصاب لازم برای تشكيل كلاس نرسد، زمينه انتقال دانشجو به نزديكترين مركز و يا واحد دانشگاهی فراهم خواهد شد.
 

نحوه برگزاری انواع آزمون در دانشگاه پیام نور:
 
1. آزمون های کتبی
2. آزمون های الکترونیکی
 
1. آزمون های کتبی
 
در این آزمون ها بعد از چاپ پاسخنامه، پریپرینت که شامل کلیه مشخصات دانشجویان به همراه عکس و مشخصات درس بر روی آنها چاپ شده است در اختیار دانشجویان قرار داده می شود که دانشجو باید با مداد مشکی نرم گزینه های تستی را پر نمایند و یا با خودکار پاسخ دروس تشریحی خود را در برگه های تشریحی تکمیل نماید.
 
2. آزمون های الکترونیکی
 
در این آزمون ها دانشجویان پشت سیستم های کامپیوتری قرار می گیرند و بر روی گزینه مورد نظر خود کلیک می کنند و در پایان  به محض زدن دکمه پایان آزمون نمره ی خود را مشاهده می نمایند.
 
می توانید از این لینک آیین نامه آموزشی دانشگاه پیام نور را دانلود نمایید

لیست رشته های تحصیلی بدون کنکور دانشگاه پیام نور به تفكیك محل تحصیل
 
دانلود دفترچه جداول رشته های تحصیلی بدون کنکور گروه آزمایشی علوم تجربی دانلود دفترچه جداول رشته های تحصیلی بدون کنکور گروه آزمایشی ریاضی
دانلود دفترچه جداول رشته های تحصیلی بدون کنکور گروه آزمایشی علوم انسانی دانلود دفترچه جداول رشته های تحصیلی بدون کنکور گروه آزمایشی هنر

 

از این  لینک می توانید برای دسترسی به سیستم جامع دانشگاهی گلستان پیام نور استفاده و کلیک کنید
 

از این لینک می توانید تقویم آموزشی دانشگاه پیام نور سال تحصیلی 98-97 را دانلود کنید

97/4/23


می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه رشته ها و دانشگاه پیام نور با مشاوران تحصیل مشاور به شماره 70705018-021 تماس بگیرید.

برای اطلاع از کلیه رویدادهای تحصیلی می توانید با کلیک عضو صفحه اینستاگرام تحصیل مشاور شوید
 

کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکتری، پرشین اسکای، تحصیل مشاورکاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکتری، مشاوره، مشاوره تحصیلی، پرشین بلاگ، تحصیل مشاورکاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکتری،بلاگ اسکای، تحصیل مشاورکاردانی، کارشناسی


 

تحصیل مشاور، مشاوره تحصیلی تلفنی، کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکتری

دانشگاه پیام نور، درباره دانشگاه پیام نور، شرایط دانشگاه پیام نور، پذیرش دانشگاه پیام نور، پذیرش پیام نور، قبولی پیام نور، سایت پیام نور، کارشناسی پیام نور، کاردانی پیام نور، کارشناسی ارشد پیام نور، ارشد پیام نور، دکترا پیام نور، دکتری پیام نور، پیام نور تهران جنوب، پیام نور تهران مرکز، پورتال دانشگاه پیام نور, دانشگاه پیام نور, پیام نور, آموزش از راه دور, پورتال دانشگاه پیام نور, پورتال, آموزش غیر حضوری, آموزش مجازی, مراکز بین الملل, فناوری اطلاعات, پورتال گلستان، سایت گلستان پیام نور، ، ثبت نام بدون کنکور پیام نور، تمامی‌ مقاطع، ثبت نام بدون کنکور پیام نور زمان، شرایط ثبت نام بدون کنکور پیام نور، مدارک ثبت نام بدون کنکور پیام نور، سایت ثبت نام بدون کنکور پیام نور