خوش آمدید

اعلام کد سوابق تحصیلی پیش دانشگاهی و مشاهده سوابق تحصیلی داوطلبان آزمون‌ سراسری 97


 

اطلاعيه مهم ‌ سازمان‌ سنجش‌ آموزش‌ كشور درباره‌ زمان اعلام کد سوابق تحصیلی پیش دانشگاهی و مشاهده سوابق تحصیلی داوطلبان آزمون‌ سراسری سال 1397
 
 
 پيرو اطلاعيه مورخ 97/03/27 بدینوسيله‌ به ‌اطلاع‌ كليه‌ داوطلبان‌ شركت‌ كننده در آزمون‌ سراسري‌ سال 97 كه دانش‌آموز دوره پیش‌دانشگاهی سال جاری بوده و در خرداد ماه سال 97 موفق به اخذ مدرك پیش دانشگاهی شده‌اند مي‌رساند،  لازم است از تاريخ 97/04/17 با مراجعه به سامانه جمع‌آوری اطلاعات و سوابق تحصیلی داوطلبان آزمون سراسری ورود به دانشگاه‌ها به نشاني: http://dipcode.medu.ir كد سوابق تحصيلي پيش دانشگاهي خود را دريافت نموده و از همان تاريخ لغايت 97/04/20 به سایت این سازمان به نشانی www. sanjesh.org مراجعه ونسبت به درج كد سوابق تحصیلی که از سایت مذکور دریافت نموده اند اقدام وسوابق تحصیلی خود رامشاهده نمایند.
 
داوطلبان در صورت عدم وجود کد سوابق تحصیلی پیش دانشگاهی خود درسایت این سازمان و یا مشاهده اشکال در نمرات سوابق تحصیلی خود مي‌بايست به اداره آموزش و پرورش منطقه اخذ مدرك تحصیلی مراجعه نمايند. بديهی است منحصراً مواردی كه از طريق وزارت آموزش و پرورش و حداكثر تا تاريخ 97/05/01 به اين سازمان واصل گردد اعمال خواهد شد. 
 
عدم اعلام کدسوابق تحصیلی پیش دانشگاهی توسط داوطلبان در سایت اين سازمان در بازه زمانی فوق موجب عدم اعمال سوابق تحصیلی در نمره کل نهایی آنان خواهد شد. لازم به تاكيد است این مهلت قابل تمدید نمی‌باشد.
 
ضمناً آن دسته از داوطلبانی که در دروس ترمیمی سال سوم (دیپلم) نیز شرکت نموده اند می‌توانند باتوجه به توضیحات فوق برای مشاهده سوابق تحصیلی و نمرات خود اقدام نمایند.
سامانه مشاهده و دریافت کد سوابق تحصیلی
 
 
داوطلبان در مورد مدرک فارغ التحصیلی دوره متوسطه توجه کنند:
ااطلاعات سوابق تحصیلی افرادی که یکی از شرایط زیر را داشته باشند مشمول طرح تاثیر سوابق تحصیلی در آزمون سراسری و دانشگاه آزاد نخواهند بود واطلاعات آنان در این سایت موجود نیست.
 
الف - فارغ التحصیلان قبل از سال 84
ب - فارغ التحصیلان شاخه فنی حرفه ای و کاردانش و فارغ التحصيلان غير رشته های نظری (دانشسراهای تربیت معلم )
ج - فارغ التحصیلان نظام ترمی واحدی قدیم  آموزش متوسطه
د- دیپلمه های تطبیقی مدارس غير ایرانی خارج از كشور.
 
در مورد مدرک فارغ التحصیلی دوره پیش دانشگاهی :
اطلاعات سوابق تحصیلی پیش دانشگاهی افرادی که یکی از شرایط زیر را داشته باشند مشمول طرح تاثیر سوابق تحصیلی در آزمون سراسری و دانشگاه آزاد نخواهند بود واطلاعات آنان در این سایت موجود نیست.
الف - فارغ التحصیلان قبل از سال 91
 
اطلاعیه مهم
 
به اطلاع داوطلبان گرامی  می رساند  با توجه به هماهنگی به عمل آمده با سازمان سنجش آموزش کشور ،اطلاعات سوابق تحصیلی دوره متوسطه و پیش دانشگاهی موجود در سامانه، جهت اعمال در سامانه ثبت نام کنکور سراسری به سازمان سنجش تحويل خواهد شد .
ورود داوطلب
 
داوطلبان گرامی برای یافتن سوابق تحصیلی خود در دوره متوسطه و یا پیش دانشگاهی باید از کد منطقه و کد دانش آموزی و تاریخ تولد مندرج در گواهی نامه یا کارنامه فارغ التحصیلی  مدرک تحصیلی مورد نظر خود استفاده نمایند.
 
نکته مهم : دقت  فرمایید در مورد برخی فارغ التحصبلان  ممکن است کد دانش آموزی دوره پیش دانشگاهی با  کد  دانش آموزی دوره متوسطه متفاوت باشد  برای مشاهده و تایید سوابق برای هر مدرک باید کد دانش آموزی همان مدرک را ثبت فرمایید.
 
توجه : دانش آموزانی که در سال تحصیلی جاری در دوره پیش دانشگاهی در حال تحصیل هستند  باید در تیر ماه 96 و پس از قبولی در دوره پیش دانشگاهی برای تایید سوابق پیش دانشگاهی خود به  سامانه  جمع آوری اطلاعات و سوابق تحصیلی مراجعه نمایند .
این داوطلبان اکنون صرفا سوابق دوره سه ساله متوسطه خود را بررسی و تایید نمایند. و از هرگونه درخواست در مورد سوابق پیش دانشگاهی  خود پرهیز نمایند.

 
موارد مرتبط:
تمديد مهلت زمان سوابق تحصیلی پیش دانشگاهی و داوطلبان آزمون سراسری 97
 

شما می توانید با تحصیل مشاور از خدمات ارائه اطلاعات در این مورد بهره مند شوید
 
شماره تماس تحصیل مشاور
021-70705018

کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکتری، پرشین اسکای، تحصیل مشاورکاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکتری، مشاوره، مشاوره تحصیلی، پرشین بلاگ، تحصیل مشاورکاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکتری،بلاگ اسکای، تحصیل مشاورکاردانی، کارشناسی

1397/04/16