خوش آمدید

کارنامه سبز( کارنامه محرمانه) چیست؟


 

کارنامه سبز حدودا یک هفته بعد از اعلام نتایج کنکور سراسری منتشر می گردد.

کارنامه سبز ( کارنامه محرمانه ) برای آن دسته از داوطلبان کنکور سراسری کاربرد دارد که در یکی از رشته هایی که انتخاب کرده اند قبول شده اند اما از انتخاب خود راضی نیستند و نمی خواهند شانس قبولی خود را در سایر رشته ها از دست بدهند.
و همچنین برای داوطلبان آزمون سراسری که براساس کارنامه اولیه مجاز به انتخاب رشته شده اند و در زمان مقرر نسبت به انتخاب رشته اینترنتی اقدام نموده‌اند، صادر می شود.

نحوه استفاده از کارنامه ی سبز یا کارنامه محرمانه به این صورت است که وجود ستاره ( * ) در قسمت جلوی رشته ی انتخابی پایین در کارنامه سبز نشان دهنده قبولی در این رشته و دانشگاه می باشد درغیر این صورت شما در رشته هایی که علامت ستاره جلوی آن درج نشده پذیرفته نمی شدید.
کارنامه سبز، کارنامه محرمانه، تحصیل مشاور، مشاوره تحصیلی تلفنی

نحوه ی محاسبه:
رتبه داوطلب باید کمتر از آخرین  رتبه قبولی و یا حداکثر برابر آن باشد.کد رشته مورد نظر را هم میتوان با کد رشته های موجود در دفترچه انتخاب رشته تطبیق داد تا از رشته شهر و دانشگاه آن آگاهی یافت.
پس در صورتی که در انتخاب های پایین تر خود جلوی کد رشته ی قبولی علامت ستاره ( * ) درج شده است می توانید از شرایط کارنامه سبز استفاده کنید.

شرایط زیر را برای انتقال به دانشگاهی که می خواهند در آن تحصیل کنید می باشد. برای آن دسته از داوطلبانی که قصد انتقالی دارند دو تاییدیه لازم است:
 
1) تاییدیه دانشگاهی که در ان قبول شده اند و و از رشته و شهر رضایت ندارند
2) تاییدیه دانشگاهی که میخواهند به آن بروند
 
توجه کنید که سازمان سنجش هیچ دخالتی در این موضوع ندارد و انتقال فقط با موافقت  دو دانشگاه ذکر شده انجام میشود.
 

دانشگاه مبدا همان دانشگاهی است که پس از منتشر شدن نتایج نهایی آزمون در آن قبول شده اید و می بایست مهرماه در آن ثبت نام به عمل آورید .
دانشگاه مقصد نیز همان دانشگاهی است که با توجه به مدارک موجود در کارنامه سبز (کارنامه نهایی یا کارنامه محرمانه) در رشته ای که در انتخاب ها و یا اولویت های پایین تر خود رتبه قبولی را آورده بودید مشروط به اینکه اگر آن را بالاتر از انتخاب قبولی فعلی خود انتخاب می کردید.


نکات مهم مندرج در کارنامه سبز (کارنامه محرمانه) :
 
علامت ستاره (*) در ستون نتیجه نشان می‌دهد که داوطلب در این کد رشته محل پذیرفته شده است.
 
عدد 1 به منزله انتخاب رشته های شرایط خاص می باشد.
 
عدد 2 به معنی این است که شما در زمان اعلام نتیجه نهایی دست کم در یک کد رشته محل برای انجام مصاحبه به یکی از دانشگاه ها معرفی شده اید.
 
عدد 3  یعنی این که داوطلب با توجه به داشتن نمره در رشته محل انتخابی، در سهمیه مجاز دیگری به جز سهمیه نهایی و یا جنسیت دیگر پذیرفته شده است.
 
عدد 4 نشان می دهد که وضعیت علمی و عمومی شما در رشته انتخابی توسط وزارت آموزش و پرورش در دست بررسی است.
 
عدد 5 نشانگر آن است که داوطلب با توجه به ضوابط عمومی گزینش در رشته‌های دانشگاه فرهنگیان ودانشگاه تربیت معلم شهید رجایی امتیاز لازم را کسب نکرده و در اولویت جذب قرار نگرفته است این داوطلبان حداکثر تا تاریخ 20 آبان ماه فرصت دارند تا درخواست بررسی مجدد پرونده را به هسته گزینش آموزش و پرورش استان سکونت خود ارائه کنند.(به درخواست هایی که پس از تاریخ فوق ارسال شود ترتیب اثر داده نمی شود)
 
عدد 7 به معنی عدم کسب حد نصاب امتیاز در مصاحبه تخصصی و یا عدم احراز شرایط (سن ، معدل ، ویژگی های جسمانی ، … و غیبت در مصاحبه ) می باشد.
 
عدد 8 به معنی قبولی در رشته های چندگروهی تک ظرفیتی دانشگاه فرهنگیان ویژه داوطلبان آزاد یا تربیت معلم سابق است  که در آن رشته ها پذیرش از گروه آزمایشی که داوطلب آن دارای نمره کل بیشتری بوده است صورت گرفته یا اینکه داوطلب ضوابط انتخاب این رشته را نداشته است.
 
عدد 9 به این معنی است که وضعیت علمی و عمومی شما در یکی از دانشگاه های شاهد، دانشگاه بقیه الله(عج) ، دکتری پیوسته بیو تکنولوژی، بیمه اکو دانشگاه علامه طباطبایی، غیرانتفاعی رفاه و علوم قضایی و خدمات اداری دادگستری دردست بررسی است.


برای اطلاع از تاریخ  انتشار کارنامه سبز کنکور سراسری سال 97 و همچنین جزییات استفاده از آن می توانید با تحصیل مشاور تماس بگیرید.
 
97/4/11

کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکتری، پرشین اسکای، تحصیل مشاورکاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکتری، مشاوره، مشاوره تحصیلی، پرشین بلاگ، تحصیل مشاورکاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکتری،بلاگ اسکای، تحصیل مشاورکاردانی، کارشناسی


 

تحصیل مشاور، مشاوره تحصیلی تلفنی، کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکتری

کارنامه سبز، کارنامه محرمانه، کارنامه سبز، کارنامه محرمانه چیست، کارنامه سبز چیست، کارنامه محرمانه چیه،  انتقالی با کارنامه سبز  ، کارنامه محرمانه سازمان سنجش، کارنامه سبز کنکور 97، کارنامه محرمانه کنکور 97، مشاهده کارنامه سبز کنکور، کارنامه سبز کنکور   کارنامه نهایی کنکور،  نحوه دریافت کارنامه سبز، نحوه دریافت کارنامه محرمانه، کارنامه محرمانه سراسری، دریافت کارنامه محرمانه، کارنامه محرمانه چیست، کارنامه سبز چیه